20090719

Smoke

4 ay önce bıraktığım sigarayı yeniden içmek istesem de, bu kimilerine göre oldukça pornografik sayıldığından mıdır bilinmez, tv kanallarında görüntüsü sansürlenen nikotin çubuğunu, parmaklarımın arasından dudaklarımın arasına götürüp yakmamla birlikte, tadının eskisi gibi zevk vermediğinin farkına varıp söndürmem de bir oldu. Camel'in bildiğimiz, sevdiğimiz eski 'Kısa Camel' tadı olsaydı elbette ki sonuç çok daha farklı olabilirdi. Bilemiyorum.

Aşağı yukarı aynı zaman aralıklarına denk gelen, dijital fotoğraf makinesini bir kenara bırakıp eskiye nur yağdırarak Hayyam Pasajına koşmamla birlikte geçtiğim analog makine tutkusunda ise olay biraz daha farklı. Azalan fotoğraf çekme sayısına karşılık, ters orantılı olarak artan zevk alma duygusu.

Tanrı, Canon'u korusun. Sübhaneke. Dinimiz. Amin. Tanrı, Fırat'ı da korusun! Hatta en çok Fırat'ı.

Brazzaville / Fırat

Fotoğraf: http://sergeykomarov.deviantart.com/

2 yorum:

La Santa Roja dedi ki...

3-4 ay bıraktıktan sonra yaktığım ilk sigara bana da iğrenç gelmişti. Üstüne gidip birkaç tane daha yakarsan alışıyorsun ama :p Boşver deneme.

Dijital'e geçmemek için çok uzun süre direndim ben. AE-1'imle çok mutluyduk zira fakat her seferinde Hayyam'a gidip Metro'da baskı yaptırmak, Pamuk Ticaret'ten film satın almak biraz yorucu gelmeye başladı. İtiraf ediyorum, insanların çektikleri karelere anında bakabilmelerine de imrendim. Şimdi 400D ile de gayet mutluyuz. Analog mantığıyla yaklaşınca dijitalin de pokunu çıkarmadan kullanabiliyorsun. Ha, Tanrı elbette ki Canon'u korusun :)

koray aykanat dedi ki...

"Azalan fotoğraf çekme sayısına karşılık, ters orantılı olarak artan zevk alma duygusu."

çok güzel ifade etmişsin. analogumla sayılı defa fotoğraf çekmiş olsam da içimde hep bi yerlere gidip oranın fotoğraflarını çekme tutkusu var. ve bu tutkunun da ateşlediği o andan zevk alma duygusu.